Zastosowanie kremu Sudocrem

Kobieta nakłada krem na odparzenia pieluszkowe u dziecka

Artykuł sponsorowany.

Sudocrem to uniwersalny preparat, który w obliczu rozmaitych problemów skórnych zadziała idealnie i w sam punkt. Można go stosować u każdego członka rodziny, gdyż jest odpowiedni dla skóry w każdym wieku oraz trafnie odpowie na jej wymagania.

Dwie substancje — morze możliwości

Możliwości zastosowania kremu Sudocrem (https://sudocrempolska.pl) są bardzo szerokie, a dzieje się tak dzięki dwóm szczególnym substancjom. Czy to magia? Niekoniecznie. Producenci Sudocremu zadbali o zwięzły, szczegółowy skład, który jednocześnie wykazuje szerokie spektrum działania.

Obrona i atak

Pierwszym składnikiem preparatu, który wpływa na zastosowanie sudocremu, jest tlenek cynku. Jego obronne właściwości sprawiają, że:

  • naskórek odbudowuje się szybciej;
  • powierzchnia skóry jest chroniona przed drażniącymi powierzchniami (w zależności od wieku i potrzeb — ubraniem czy pieluszkami).

Tlenek cynku nie ma jedynie obronnych zastosowań. Posiada również wiele funkcji czynnych, do których należą:

  • działanie antybakteryjne,
  • właściwości antyseptycznie,
  • oddziaływanie przeciwzapalne.

Nawilżenie i wygładzenie

Drugim kluczowym składnikiem Sudocremu jest lanolina. Jest to substancja o wielu właściwościach wspomagających poprawne funkcjonowanie skóry:

  • zmiękcza i odżywia skórę,
  • tworzy warstwę ochronną na powierzchni skóry,
  • chroni głębokie partie skóry przed utratą wilgoci.

Zastosowania preparatu Sudocrem

Dzięki swoim wszechstronnym właściwościom Sudocrem można stosować na wiele sposobów. Poniższe zastosowanie preparatu to jedynie przykłady, gdyż z tak uniwersalnym działaniem ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Pieluszkowe odparzenie skóry

Pieluszkowe odparzenie skóry to częsta dolegliwość u niemowląt, która objawia się zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry w miejscach, gdzie ma ona styczność z pieluszką.

W tym wypadku zastosowanie Sudocremu będzie pomocne ze względu na jego ochronne właściwości, gdyż ochroni delikatną skórę maluszka przed szorstkim materiałem pieluszki. Co więcej, tlenek cynku ogranicza namnażanie bakterii, które powstają na skórze dziecka przez wilgoć spowodowaną stycznością z moczem i kałem.

Zapalenie skóry przy nietrzymaniu moczu

Mocz jako substancja drażniąca może dotkliwie zranić naszą skórę i zmniejszyć jej odporność na wpływ niechcianych mikroorganizmów oraz otarcia.

Lanolina zawarta w Sudocremie nawilży i ochroni skórę nadwyrężoną moczem, z kolei tlenek cynku pozytywnie wpłynie na jej funkcje ochronne.

Otarcia skóry

Niewygodne ubrania lub szorstkie materiały potrafią mechanicznie uszkodzić skórę. Sudocrem dzięki zawartości lanoliny tworzy warstwę ochronną między naskórkiem a innymi nawierzchniami, co zmniejsza dyskomfort związany z użytkowaniem niektórych typów odzieży.

Zapalenie skóry prowadzące do odleżyn

Odleżyny są kłopotem osób, które nie mają możliwości samodzielnego ruchu oraz są zmuszone do długotrwałego pozostawania w jednej pozycji. Dolegliwości związane z odleżynami można znacząco złagodzić zastosowaniem Sudocremu. Odleżyny powinny się stać mniej bolesne dzięki funkcjom ochronnym preparatu, który chroni skórę przed negatywnym wpływem materiałów mających styczność ze skórą.

Ochrona skóry na obrzeżach ran

Sudocrem poza szerokim spektrum działań ochronnych, dzięki tlenkowi cynku może bronić naszą skórę przed drobnoustrojami oraz innymi niechcianymi mikroorganizmami. Z tego powodu zastosowanie Sudocremu na obrzeżach ran będzie idealnym rozwiązaniem. Lanolina, posiadająca funkcje nawilżające, przyspiesza gojenie i zmniejsza podrażnienie. Tlenek cynku będzie z kolei pomocny przy blokowaniu dostępu bakterii i wirusów na powierzchnię rany, co powinno zapobiec zakażeniom oraz dodatkowo wzmocnić procesy regeneracyjne.

Podrażnienia skóry np. po depilacji

Podrażnienia skóry przy goleniu mają wiele niemiłych konsekwencji dla codziennego funkcjonowania. Skóra podrażniona w ten sposób jest bolesna i swędząca, a powstałe rany zwiększają ryzyko zakażeń. Zastosowanie kremu Sudocrem powinno przynieść ulgę na dwóch płaszczyznach — z jednej strony chroniąc podrażnienia przed niechcianymi mikroorganizmami, a z drugiej, zmniejszając ból i uczucie swędzenia.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.