Dlaczego warto dbać o związek i czy terapia par ma sens?

Para trzyma się za ręce na spacerze

Artykuł partnera.

Pewnie nieraz słyszeliście te mądre słowa, że popsute rzeczy się naprawia, a nie wyrzuca się ich. Tak samo jest z naszymi związkami. Choć nie zawsze jest różowo, to jednak warto dbać o zdrową relację, a w przyszłości będziecie mogli sobie powiedzieć, że zabiegaliście o miłość do końca. Czy terapia par ma sens? Najczęściej tak! Bez względu na to, czy jesteście w wieloletnim związku, czy dopiero zaczynacie swoją wspólną przygodę. Każda relacja wymaga zaangażowania i zasługuje na nie. Dlaczego warto dbać o związek i jak może nam w tym pomóc “krótkoterminowa terapia par”?

Weekendowa terapia par na Kaszubach – zadbaj o zdrową relację

Dzisiaj więcej, częściej, odważniej mówi się o kryzysach i trudnościach bycia w związku w porównaniu do pokolenia naszych rodziców czy dziadków współczesnych par. Dlaczego tak się dzieje? Mówi się, że żyjemy w czasach mniej sprzyjających relacjom, a praca coraz częściej wypiera potrzeby emocjonalne. Być może uciekamy w wir zajęć, ponieważ nie potrafimy się komunikować bez barier i rozmawiać o własnych uczuciach. Nie potrafimy także mówić o swoich potrzebach i powielamy schematy zachowań, których oczekuje od nas otoczenie. W momentach kryzysowych, kiedy nie potrafimy już na siebie patrzeć inaczej niż przez pryzmat własnych niedoskonałości, najlepszym pomysłem jest pomoc specjalisty. Czy myśleliście kiedyś o “krótkoterminowej terapii par” na łonie natury? Tak, dobrze czytacie!

Weekendowe odkrywanie wspólnych nowych dróg w waszej relacji możecie zacząć od “sesji terapeutyczno-wypoczynkowych” na Kaszubach, propozycji Mentalnego Spa dla par w Gościńcu Zagaje.

O zdrowe relacje z bliską osobą warto zabiegać wszystkimi możliwymi sposobami, zarówno podczas krótszego bliskościowego weekendu nad jeziorem, jak i tygodniowego ‘terapeutycznego urlopu” dla dwojga na Kaszubach. Proponujemy Wam dobry sposób na spędzenie czasu razem i na ponowne łączenie sił w budowaniu trwałego związku. “Weekendowa terapia par” ma sens zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy pochłonięci pracą i obowiązkami. Na co dzień zapominamy, jak ważny jest wspólnie spędzony czas. Biegniemy przed siebie, nie oglądając się na innych, i w miejskim pędzie nie dostrzegamy, że z naszymi partnerami dzieli nas coraz większy dystans emocjonalny. Jak temu zaradzić?

Weekend w Gościńcu Zagaje na Kaszubach to spa dla twojego ciała i ducha

W Gościńcu Zagaje, który jest niesamowicie magicznym i oczyszczającym miejscem na Kaszubach, dostaniecie szansę mentalnej i duchowej odnowy w stylu slow. Może być ona 1 cenna dla waszej relacji. Podczas sesji prowadzonych przez psychologów i mentorów świadomego życia poznacie sposoby jak otworzyć się na nowo na swój związek. To okazja, aby zgłębić skuteczne techniki wzajemnego rozpoznawania swoich potrzeb, mówienia otwarcie o waszych uczuciach, nawet tych powodujących smutek i rozdrażnienie. Podczas tych inspirujących sesji spróbujecie poszukać odpowiedzi na pytania typu: Czego oczekujecie od bliskiej osoby?, Dlaczego lepiej nie domyślać się, czego bliska mi osoba potrzebuje?

W Gościńcu Zagaje zadbacie o wasz duchowy spokój i skorzystacie z dobroczynnej energii prosto z natury! W tym uroczym miejscu skosztujecie pysznych posiłków inspirowanych tym, co najlepsze na Kaszubach, prosto z zagajowej spiżarni. Zdrowe i pełnowartościowe posiłki to w końcu paliwo napędowe dla naszego organizmu.

Krótkoterminowa terapia par na Kaszubach i moc płynąca z natury

Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na łonie natury koi nasze zmysły. Obecnie, kiedy jesteśmy zamknięci w wielkomiejskich dżunglach, widok zielonej trawy i pachnącej łąki jest tym bardziej wskazany. W Gościńcu Zagaje na Kaszubach możecie doświadczyć kojącej ciszy rozlewającej się nad pobliskimi jeziorami i regenerującej głowę. To tak, jakbyście wspólnie uciekli od zwariowanego świata, od telefonów, mediów i nieporozumień.

Podczas weekendowej sesji terapeutycznej psychologicznej w agroturystyce na Kaszubach dowiecie się m.in. jak zbudować zdrowy związek oparty na zaufaniu. Poprowadzimy warsztaty, które pomogą wam w poszukiwaniu sposobów na pielęgnowanie miłości. Pokażemy wam sposoby na komunikację między wami, która jest dobrą podstawą dojrzałego związku. Wszystkie sesje psychologiczne prowadzone są w duchu mindfulness przy użyciu naturalnych wspomagaczy: kojących dźwięków natury, medytacji i kąpieli leśnych. Podczas seansów relaksacyjnych z wykorzystaniem mis i gongów, które będą wspomagać was w praktyce uważności. Najważniejsze jest to, że macie okazję uczestniczyć w nich razem, bez skrępowania i niewypowiedzianych oczekiwań względem siebie nawzajem.

Gościniec Zagaje to idealna przestrzeń do budowania bezpiecznej więzi i otwartości. Jeżeli chcecie poznać narzędzia pomagające wam w zadbaniu o siebie i wspierające budowanie satysfakcjonującego związku, skorzystajcie z inspirującej propozycji wyjątkowych warsztatów dla par. To doskonała możliwość odkrywania swojej wspólnej ścieżki miłości podczas takich weekendów bliskości na Kaszubach!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.