Aparaty słuchowe – od czego zależy ich cena?

Starszy mężczyzna zakłada aparat słuchowy

Artykuł partnera.

Aparaty słuchowe to obecnie zaawansowane pod względem technologicznym, estetyczne urządzenia, których praktycznie nie widać i nie czuć. Na ich cenę składa się wiele czynników, które przybliżmy w niniejszym artykule.

Aparaty słuchowe – ceny

Kupując aparaty słuchowe, trzeba mieć świadomość, że nabywa się sprzęt, którego zaawansowanie technologiczne jest takie samo jak w przypadku smartfona czy laptopa. W związku z tym ceny poszczególnych aparatów słuchowych są zróżnicowane i w dużej mierze zależą od wyposażenia urządzenia. Dwa główne czynniki, które wpływają na ich cenę, to:

  1. Model aparatu słuchowego – w zależności od rodzaju i stopnia niedosłuchu oraz indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji  można wybrać spośród modeli zausznych, wewnątrzusznych i ze słuchawka w uchu. Każdy model oferuje inne funkcjonalności i możliwości.
  1. Klasa aparatu słuchowego – to od niej zależy, jak bardzo urządzenie będzie zaawansowane technologicznie:Klasa ekonomiczna – obejmuje aparaty słuchowe w cenie od 1500 do 2500 zł, które są przeznaczone dla osób z małym i średnim niedosłuchem.
  • Klasa średnia – obejmuje urządzenia w przedziale od 2500 do 5000 zł, przeznaczone do korekcji każdego rodzaju i stopnia niedosłuchu oraz nadające się do użytkowania w specyficznym środowisku akustycznym, między innymi dzięki dostosowującym się do otoczenia mikrofonom kierunkowym i specjalnym programom.
  • Klasa wysoka – obejmuje aparaty słuchowe w cenie od 5000 do 10 000 i zwana jest klasą biznesową. Należą tu urządzenia gwarantujące zautomatyzowaną koordynację pomiędzy wszystkimi programami, dzięki czemu można osiągnąć najlepsze efekty rehabilitacji słuchu oraz pełną adaptacyjność aparatu do warunków otoczenia. Polecane są osobom z głębokim niedosłuchem, prowadzącym aktywny tryb życia, a także muzykom.

W każdym przypadku można się ubiegać o refundację aparatów słuchowych z NFZ, a dodatkowo także z PFRON i MOPS-u. Więcej informacji na temat rodzajów i cen oraz dofinansowań można znaleźć na stronie: swiatsluchu24.pl/aparaty-sluchowe-2.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.