Jak wybrać idealną odżywkę do włosów wypadających?

Kobieta korzysta z odżywki do włosów

Wypadanie włosów jest w pełni naturalnym procesem fizjologicznym. Dziennie potrafimy stracić ich nawet sto. Niestety u niektórych osób ta ilość jest znacznie większa. Częste wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz więcej kobiet i mężczyzn. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które mogą zahamować ten proces lub przynajmniej go spowolnić. Jednym z nich jest sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki.

Wypadanie włosów – z czego może wynikać?

Wypadanie włosów to dość złożony problem, który może wynikać z bardzo wielu przyczyn. Sam mechanizm pozostaje jednak zawsze taki sam. Pierwsza faza wzrostu włosa, w porównaniu do innych faz, jest maksymalnie skrócona. Skutkuje to nagłym ubytkiem włosów. 

Co może się do tego przyczyniać? Najczęstszymi czynnikami są:

  • nieprawidłowe działanie tarczycy,
  • zaburzenia hormonalne,
  • stres,
  • nieodpowiednia higiena skóry głowy,
  • niedobory witamin i minerałów,
  • zła dieta,
  • czynniki genetyczne,
  • przyjmowanie niektórych leków np. przeciwkrzepliwe, retinoidy, beta-blokery, przeciwpadaczkowe, metale ciężkie.

Oprócz tego warto wspomnieć o stosowaniu nieodpowiednich kosmetyków oraz złej pielęgnacji. Nadmierne farbowanie, prostowanie, kręcenie lub intensywne czesanie szczotką również przyczyniają się do wypadania włosów. 

Jeśli zależy Ci na zdrowym i ładnym wyglądzie Twoich włosów, koniecznie zadbaj o zdrową dietę pełną witamin, zrezygnuj ze zbyt częstego farbowania, a przede wszystkim zaopatrz się w dobrej jakości kosmetyki. Dowiedz się, jaka jest najlepsza odżywka do włosów wypadających i na co zwracać uwagę przy jej wyborze.

Najlepsza odżywka do włosów wypadających – na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępna jest zatrważająca ilość odżywek do włosów, nie tylko tych wypadających. Większość z nich jest jednak bardzo słabej jakości. Mogą one jeszcze bardziej pogłębić istniejące problemy lub po prostu nie działać. Powierzchowne nawilżenie i wygładzenie nie sprawia, że włosy utrzymane są w dobrej kondycji. Syntetyczne ulepszacze dają wyłącznie złudne poczucie, że kosmetyk działa, a efekty są krótkotrwałe. 

Dobra odżywka do włosów wypadających powinna przede wszystkim zawierać substancje wzmacniające pasma oraz cebulki, substancje poprawiające kondycję skóry głowy, a także usprawniające krążenie. Tylko takie produkty mają szansę zadziałać przy istniejącym problemie. Im prostszy i bardziej naturalny skład, tym lepiej. 

Sprawdzając skład produktu koniecznie zwracaj uwagę na zawartość naturalnych składników, takich jak masła, ekstrakty, oleje roślinne, witaminy (A, E, H), keratyna oraz inne proteiny, kofeina czy też polisacharydy. Unikaj konserwantów i sztucznych dodatków, w postaci: alkoholu, parafiny, parabenów, sztucznych barwników i substancji zapachowych, a także SLS-ów oraz SLES-ów. Najlepsza odżywka do włosów wypadających jest w pełni wolna od tego typu chemicznych substancji. 

Odżywka do włosów wypadających – jak stosować?

Stosowanie odżywki na wypadanie włosów zależy w głównej mierze od producenta, a także stopnia zaawansowania problemu. Najlepiej zapoznać się z instrukcją na opakowaniu lub skonsultować się z trychologiem. W niektórych przypadkach odżywkę trzeba będzie stosować przy każdym myciu, w innym raz na tydzień. Słuchaj i obserwuj swoje włosy, a z czasem zauważysz co służy im najbardziej.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.