Podniesienie biustu nićmi

Kobieta w białym staniku po zabiegu podniesienia biustu nićmi

Dla wielu pań synonimem kobiecości są piękne, uniesione, jędrne piersi. Niestety natura nie każdego jednak obdarzyła właśnie takim biustem. Profesjonalne zabiegi pozwalają spełniać marzenia o upragnionym wyglądzie. Jak? Podniesienie biustu nićmi to niezbyt inwazyjne rozwiązanie na opadające piersi. Na czym polega zabieg? Jakie daje efekty, kto może się jemu poddać? Wyjaśniamy!

Podniesienie biustu nićmi – dla kogo?

Niestety rozwiązanie polegające na podniesieniu biustu nićmi nie jest dla każdego. Takiej metamorfozie mogą poddać się kobiety, które posiadają piersi w rozmiarze do niedużego C. Piersi są podtrzymywane przez nici tworzące podskórny biustonosz, większe rozmiary byłyby trudne do utrzymania. Zabieg podniesienia biustu nićmi poleca się paniom, które widzą, iż ich biust stał się obwisły, „smutny”, nie tak jędrny, jak kiedyś. Rozwiązaniem tym są szczególnie zainteresowane kobiety po okresie karmienia piersią – kiedy to wskutek wszelkich zmian zachodzących organizmie piersi stają się bardziej wiotkie. Należy jednak zwrócić uwagę, iż nie jest to zabieg polecany osobom, które borykają się z chorobami autoimmunologicznymi (twardzina, sarkoidoza, amyloidoza) oraz m.in. ze skłonnością do powstawania keloidów.

Na czym polega podniesienie biustu nićmi?

Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który oceni czy ta metoda jest możliwa do wykonania w konkretnym przypadku. Należy również pamiętać o wykonaniu specjalistycznych badań: USG piersi i EKG (gdy pacjentka jest powyżej 40. roku życia). Zabieg ten nie jest szczególnie inwazyjny, wykonuje się podczas niego tylko 4 punkty wkłucia, dlatego pacjentka nie musi obawiać się o powstawanie rozległych blizn. Podniesienie biustu nićmi polega na wytworzeniu w tkankach specjalnego podskórnego biustonosza – przez obojczyki prowadzona jest główna nić, która podtrzymuje biust, następnie do tej nici doprowadzane są kolejne (tworząc siatkę unoszącą piersi). Taki układ nici koryguje kształt piersi i podnosi je do góry. Sam zabieg trwa około 3 godziny.

Podniesienie biustu nićmi – zalety

Jedną z największych zalet podniesienia biustu nićmi jest bez wątpienia niska inwazyjność zabiegu – bez konieczności przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji i gojenia się rozległych ran. Po zabiegu należy jedynie przez jakiś czas nosić specjalny biustonosz, który będzie podtrzymywał piersi na odpowiedniej pozycji. Stanik ten trzeba nosić przez ok. 3 miesiące. Natomiast od aktywności fizycznej należy powstrzymać się przez 4 tygodnie. Niewątpliwą zaletą podniesienia biustu nićmi jest fakt, iż zabieg ten daje naturalne rezultaty. W efekcie procedury otrzymujemy podniesione piersi, ale z tym samym wyglądem, który miałyśmy wcześniej. To te same piersi, tylko wyżej (wyglądają bardziej młodzieńczo i jędrnie). Podniesienie biustu nićmi nie pozostawia blizn.

Po zabiegu powiększania biustu nićmi

Na początku po zabiegu (tak jak po każdej innej procedurze mogą się pojawić pewne skutki uboczne) takie jak opuchlizna, ból, czasowa asymetria lub marszczenie. Znikną one samoistnie po kilku dniach, a później będziemy mogły cieszyć się pięknym uniesionym biustem.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.