Twój koszyk
Ilość produktów: 0
Łączna kwota: 0,00 zł
Informacja o przesyłkach

 

 

KURIER

PACZKI DO 30 KG

PRZELEW 20 ZŁ

POBRANIE 24 ZŁ

POCZTA POLSKA

OPŁATY ZALEŻNE OD WAGI PODUKTÓW

 

Skontaktuj się z nami

biuro@zdrowodomowo.pl

 

Newsletter
W pole poniżej wpisz swój adres
e-mail jeżeli chcesz otrzymywać
od nas najnowsze informacje.
Zapisz się
Reklamy

Szynka wędzona z Bradleya

Szynka wędzona z Bradleya
kod: 101101
poziom trudności: nie określono
czas wykonania: nie określono
 
• PRZEPIS POLECANY  • NAJNOWSZY 
OPIS PRZYRZĄDZANIA

Przygotowujemy szynkę według przepisu „ Szynka wędzona parzona" dostępnego na naszej stronie. Umieszczamy mięso  w wędzarni Orginal Bradley Smoker. Ustawiamy dolny termostat na minimum czyli wyłączone. Na płytce do spalania umieszczamy  krążek olchowy (alder bisquettes). Napełniamy pozostałymi krążkami podajnik bez przesuwania krążków do środka - pierwszy krążek który umieściliśmy na płytce do spalania wystarczy na okres dojścia pozostały z zasobnika ( Oszczędność!!!). Włączamy przyciskiem na podajniku.

Pozostawiamy bez załączonej grzałki głównej  na okres 1 - 3 godzin. Takie działanie powoduje przeniknięcie mięsa chłodnym dymem, co przekłada nam się na trwałość wędzonki. Górna przepustnica w tym czasie powinna być całkowicie otwarta.

W tym czasie temperatura oscyluje nam w granicach 20 -35 stopni C . Jest to uwarunkowane temperaturą na zewnątrz wędzarni. Po tym czasie załączamy grzałkę główną przesuwając termostat na dole o ok. ¼ . to powinno podnieść nam temperaturę do ok. 40 -50 stopni. Jest to jednak zależne również od warunków zewnętrznych i musimy wyregulować to termostatem. Pozostawiamy ponownie na ok. 2 godziny pamiętając o przekręcaniu mięska 1 -3 razy na cały cykl wędzenia. Górna przepustnica w tym czasie powinna być w połowie otwarta. W tym czasie powinniśmy zauważyć zmianę koloru mięsa.

Podnosimy ponownie temperaturę do 60 - 65 stopni i wędzimy do uzyskania odpowiedniego koloru naszej wędliny co trwa zazwyczaj ok. 1 godziny. Górna przepustnica w tym czasie powinna być całkowicie zamknięta. Gotowe.

Dalej postępujemy zgodnie z przepisem głównym - „ Szynka wędzona parzona"

Zobacz co sądzą nasi użytkownicy o tym przepisie